Bizonyára felmerül a kérdés Önben, hogy miért árulunk több cserépméretű bambuszt, amikor is a növény mérete számít és nem az, hogy mekkora cserépben árulják.
Itt szeretnénk eloszlatni a tévhiteket, ugyanis a bambusz nem fa, és nem is cserje, hanem fűféle, melynek gyökérrendszere (amelyet rizómának hívunk) a növény fő eleme.
A bambusz gyökérrendszeréről itt olvashat
Vásárlóink közül nagyon sokan, már a beszélgetés elején felteszik a kérdést; Mekkora a legmagasabb bambusz amit adni tudunk? Sajnos sokan a "fa csapdába" esnek, mely szerint a nagyobb növény erősebb is (ez javarészt így is van fák esetében).
A bambusznál, viszont más a helyzet. A rizóma nagysága, fejlettsége sokkal fontosabb, tehát; Az igazán fontos rész a talaj alatt van, ezért törekszünk arra, hogy cserépméret szerint csoportosítsuk növényeinket. A rizóma mérete, viszont a talaj fölött is hatással van; minél erősebb a rizóma, annál dúsabb lombozatot és több szárat képes életben tartani.
Hogyan döntsek? Melyik méretet válasszam? Bizonyára most ezek a kérdések merültek fel Önben.
Az 5 literes cserepekben lévő növények olcsó megoldást jelentenek, de ezek a kiültetés után kb. 1-2 éves lemaradással indulnak nagyobb cserepes társaikhoz képest, illetve a fagyokra is érzékenyebbek az előbb említett időszakban. Amennyiben nem szán sok pénzt bambuszra, és türelmes, abban az esetben érdemes ezt választani.
A 20 literes, cserepezett bambuszokat általában akkor érdemes választani, ha azonnali takarást szeretnénk, hiszen ezek dús lombozattal és nagyobb mennyiségű szárral rendelkeznek, így takarva már az ültetés első perceitől kezdve.